Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu

İstanbul Kuveyt Konsolosluğunun Adresi Neresidir?

Kuveyt Konsolosluğu Akatlar Adres: Akat Mahallesi Cebeci Caddesi.No:22 Beşiktaş - İstanbul

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi Neresidir?

İstanbul ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. İkamet İzni sahibi 3. ülke vatandaşları, Kuveyt vize işlemlerini Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu'na yapabilirler.
 

Kuveyt Devleti  İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Ne Zamandır?

Hafta içi her gün Saat: 09.00-15.00 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir. 

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğuna Nasıl Gidilir?

Kuveyt Konsolosluğu İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesine bağlı Etiler Akatlar bölgesinde yer almaktadır. Kabataş'tan kalkan 59A no'lu İETT otobüsü Akatlar mevkinden geçmekte olup, Kuveyt Konsolosluğu'na rahat ulaşım sağlamaktadır. Mecidiyeköy istikametinden hareket eden Rumelihisar otobüsleri ile Nisbetiye Caddesi üzerinde inerek Kuveyt Başkonsolosluğu'na ulaşabilrsiniz. 

 

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk Yetkilileri Kimdir?
 

Mohammad F.M.F. Almohammad

Başkonsolos

09.11.2015

Ali Th.A.Q. Hamadah

Viskonsül

31.07.2014

Khaled M.M.M.H. Alrashidi

Viskonsül

03.08.2014

Nayef Basheer Kh N Alenezi

Ataşe

04.01.2012

Abdullah Y.A.A. Almawash

Ataşe

25.07.2012

Waleed Kh. A.A. Almenayes

Ataşe

01.07.2013

Shaikhah T.A. Althaqeb

Ataşe

01.09.2013

 

2017 Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu Resmi Tatil Günleri Ne Zaman?

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu, Kuveyt Devleti'nin 2017 yılı resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2017 yılı resmi tatillerinde de hizmet verememektedir. Kuveyt vizesi için başvuruda bulunmak veya Kuveyt konsolosluk işlemleri için müracat yapmak isteyen kişilerin bu tarihlere göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidirler. 

 


Kış tatili (bitiş) - 

Pazar 1 Ocak, 2017

 

Yarıyıl tatili (başlangıç) - 

Perşembe 23 Şubat, 2017

 

Milli bayram - 

Cumartesi 25 Şubat, 2017

 

Milli bayram -

Pazar 26 Şubat, 2017


 

Kurtuluş bayramı - 

Pazartesi 27 Şubat, 2017

 

 

 

Kuveyt Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt’e seyahat etmek isteyen kişiler ülkeye gerçekleştirmek istedikleri seyahat amacına göre Kuveyt Konsolosluğu’ndan Kuveyt Ticari Vize ve Kuveyt Turistik Vize talebinde bulunabilirler. 

Kısa süreli Kuveyt vize başvurusu için Kuveytli bir sponsorun seyahat edecek kişi adına bir Davet Mektubu hazırlaması gerekir. Ziyaret vizeleri için  Kuveytli sponsor tarafından gönderilen Destek Mektubu ile Kuveyt Başkonsolosluğu'na vize başvurusu yapılmalıdır.  

İstanbul Başkonsolosluğu Kuveyt  Vize Başvuru Formu Nedir?

Kuveyt Vize Başvuru Formu eksiksiz ve doğru olarak cevaplanması sırasında gerçekleştirilecek seyahate uygun kategorideki vize başvurusu için gerekli olan evraklarla beyan edilen bilgilerin, formdaki verilen yanıtları destekleme şartı yerine getirmelidir. Kuveyt vize başvuru formu okunaklı, büyük harflerle ve İngilizce olarak yanıtlanarak, imzalanması gereklidir.

Kuveyt Vize Başvuru Formu için tıklayınız

Kuveyt Devleti İstanbul Konsolosluğu Vize Dilekçe Örneği Nasıl Olmalıdır?

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. 
 
Kuveyt Başkonsolosluğu'na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.

Kuveyt Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Kuveyt Konsolosluğu’na hitaben  yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 

Kuveyt Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; Kuveyt Konsolosluğu’na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 
Kuveyt Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Kuveyt Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu Vize Ücreti Nedir?

Kuveyn başvuruları seyahat amacına göre değişmektedir. Kuveyt’e yapılacak olan seyahatin türü ve kalış süresine göre vize ücreti konsolosluk tarafından düzenlenmektedir.

 

 

Kuveyt Devleti Başkonsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri Nelerdir?

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye'de bulunan Kuveyt vatandaşlarına ve uluslararası vatandaşlara bir dizi kapsamlı konsolosluk hizmeti vermektedir:

İstanbul Kuveyt Başkonsolosluğu, konsolosluk hizmetleri aracılığıyla Türk vatandaşlarına sunduğu Konsolosluk hizmetleri konusunda destek vermektedir; 

•    Kuveyt ekonomisi, kültürü, sporu, eğitimi ya da bilgi gereken diğer konularda,   

•   Kuveyt Vatandaşlığı alma süreci ile ilgili bilgi talebinde,

•    Kuveyt vize işlemleri hakkında konsolosluk hizmeti,

 

İstanbul Kuveyt Başkonsolosluğu, Türkiye’de bulunan Kuveyt vatandaşlarının ihtiyacı olan korunma, himaye, bilgi ve acil durum desteği vermektedir;

•    Acil durum gerektiren olaylarda bilgi, rehberlik ve her konuda destek ihtiyacı,

•    Kuveyt geri dönüşünde karşılaşılan zorlu durumlarda destek,

•    Kuveyt Vatandaşlık Kanunu ile ilgili bilgi ihtiyacı,

•    Türkiye'nin tıbbi yerel sistemi hakkında bilgi,

•    Türkiye'de yerel kaynaklar hakkında bilgi ihtiyacı,

•     Kuveyt Passportu veya Kimlik Kartı Çıkartma /Yenileme ( kayıp, çalıntı veya hasarda)

 

İstanbul Başkonsolosluğu Kuveyt Haritada Nerededir?

Duyurular

Kuveyt Konsolosluğu Resmi Tatil Bildirgesi

Kuveyt Başkonsolosluğu ve Kuveyt Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
2018-11-09 13:23:22 Devamı...

Consultation for Kuwait

Consultation for Kuwait, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Kuwait; Türkiye’ de bulunan Kuveyt Konsoloslukları, Büyükelçiliği ve...
2015-04-07 16:09:28 Devamı...
Tüm Duyurular
İstanbul Başkonsolosluğu