Kuveyt Ziyaret Vizesi

Kuveyt Ziyaret Vizesi

Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri vatandaşlarının Kuveyt’e giriş için vize almalarına gerekmemektedir. Ayrıca;  İtalya, İngiltere,  Almanya, ABD, Kanada, Avusturalya, İspanya, Japonya, Monako, Hollanda, Avusturya, Vatikan, Belçika, Lüksemburg, Yeni Zellanda, İsviçre, İsveç, Danimarka, Norveç, Portekiz, Fransa, İrlanda, Yunanistan, Finlandiya, İzlanda, Liechtenstein, Andora, San Marino, Brunei, Singapur, Malezya, Hong Kong, Güney Kore ve Çin vatandaşları Kuveyt’e giriş sırasında vize alabilmektedirler.

Diğer Ülke vatandaşları Kuveyt Havayolları veya Kuveyt’te faaliyet gösteren oteller, Kuveytliler, Kuveytli firmalar ve Kuveyt’te yaşayan yakınları himayesinde vize alabilmektedirler. Ziyaret vizeleri düzenlenme tarihinden itibaren 90 gün geçerli olup, vize sahibi kişi 30 gün süreyle Kuveyt’te kalabilmektedir. 30 günlük sürenin aşılması halinde vize sahibi kişinin aşılan her gün için 10 KD ücret ödemesi gerekmekte olup, ceza ödemeyenlerin yurtdışına çıkışlarına izin verilmemektedir. 

Kuveyt Ziyaret Vizesi almak için gereken işlemler

Ziyaret vizesi alanlar 90 gün geçerli ve ülkeye giriş tarihinden itibaren 3 ay Kuveyt’te kalabilmaktedirler. Vize sürelerinin uzatılmaması mümkün olmamakla beraber, vize sahibinin bir başka ülkeye giriş/çıkış yapması suretiyle yeni bir vize alınması yaygın bir uygulamadır. Vize ücreti 3 KD olup, Türk vatandaşlarından herhangi bir ücret alınmamaktadır. Bu tür vizelerin oteller aracılığıyla alınması halinde ise vizeyi alan otel ücret talep etmektedirler. Ziyaret vizeleri oteller, Kuveytli şahıs veya firma veya Kuveyt’te ikamet eden yakınları aracılığıyla alınabilmektedir. Firma veya Kuveytli bir kefil kanalıyla vize alacaklar için, vizeyi alacak kefil tarafından doldurulmuş vize ve güvenlik formu, pasaport kopyası, kefil tarafından düzenlenmiş davet mektubu; Kuveyt’te yaşayan akrabalar tarafından vize alınması halinde kefil tarafından doldurulmuş vize başvurusu ve güvenlik formu, ziyaretçinin pasaport sureti, kefilin nüfus cüzdanı (kimlik kartı), kefilin çalışma izni, kefilin gelir belgesi, akrabalığı ibraz eden belgeler; oteller tarafından alınması halinde ise pasaport sureti talep edilmektedir. Vize işlemleri Kuveyt Büyükelçilikleri tarafından yapılabileceği gibi, vize suretinin faksı ile ülkeye seyahat edilebilmekte ve havaalanında vize aslı alınabilmektedir.

Duyurular

Kuveyt Konsolosluğu Resmi Tatil Bildirgesi

Kuveyt Başkonsolosluğu ve Kuveyt Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
2018-11-09 13:23:22 Devamı...

Consultation for Kuwait

Consultation for Kuwait, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Kuwait; Türkiye’ de bulunan Kuveyt Konsoloslukları, Büyükelçiliği ve...
2015-04-07 16:09:28 Devamı...
Tüm Duyurular
Kuveyt Ziyaret Vizesi